Keby existoval „iBoh“…

2017-11-28T11:35:45+01:00 7. novembra 2017|Kategórie: Vaše príspevky|

Počuli ste už o pesničke od autorov Petra Bendeho a Pavla Helana? Ja som o nej počula už skôr od Michala a odvtedy si ju doma púšťame dosť často…

Ide o pieseň,  ktorá sa zamýšľa nad hľadaním životných istôt a viery v dnešnej dobe, kedy sa človek obklopuje modernými technológiami a mnohokrát vďaka pretechnizovanej dobe stráca svoje tradičné hodnoty. Aj sami autori hovoria o tejto piesni, že je práve o súčasnej technickej dobe. Avšak nielen o dobe, ktorá nás tak veľmi ovplyvňuje a ženie dopredu, ale najmä o tom, ako si v nej každý hľadáme svoj záchytný bod a naozaj by nebolo zlé, ak by sme mali v mobile, ktorý azda už máme každý (a niekedy nie iba jeden) a nosíme ho všade so sebou,  aplikáciu, ktorá by nám vždy so všetkým pomohla.

Celá táto myšlienka „iBoh-a“ vychádza z toho, že človeku závislému na mobile, ktorý mu pomáha vyriešiť mnoho vecí „vždy a všade“, však v ňom chýba práve číslo na Boha a nedá sa stiahnuť žiadna aplikácia, ktorá by jeho každodenné problémy veľmi ľahko a rýchlo pomohla vyriešiť.

Ak ste pesničku ešte nepočuli, môžete tak urobiť tu:

Zdroj: https://www.youtube.com/

Tak čo? Brali by ste takú appku? Hm? Ja určite áno 🙂 🙂 🙂

Skúsme sa preto zamyslieť, že či na rôznych zájazdoch – a je úplne jedno či ide o zájazd pútnický, poznávací alebo jednodňový, to naozaj niekedy nepreháňame, že prvé čo hľadáme je voľná wifi a nepozeráme sa po okolí, kam sme vlastne prišli a najmä, prečo sme sem prišli..

Mirka