Naše februárové putovanie do Medžugoria

2022-03-01T16:26:51+01:00 1. marca 2022|Kategórie: Vaše príspevky|Značky: |

V tretí februárový týždeň sa skupina Slovákov nebála a putovala spolu s nami do Medžugoria, a to aj napriek nepriaznivej situácii s Omikronom.. Všetci sme sa pozitívne naladení vybrali na skrátený – len 5-dňový zájazd, ktorý nám však priniesol 3 plnohodnotné dni v Medžugorí.

Po príchode do Medžugoria sme spoločne vystúpili na miesto zjavenia Panny Márie – na vrch Podbrdo, kde sme mali krásne, slnečné počasie a kedže tu bolo až nezvyčajne málo ľudí, mohli sme ti tento pokoj ešte viac duchovne užiť a načerpať milostí..  Náš prvý deň sme zavŕšili spoločnou večerou a večerným modlitbovým programom v Medžugorí, ktorého súčasťou bola aj adorácia v kostole.

Druhý deň v Medžugorí sme začali slovenskou svätou omšou, keďže bola nedeľa. Vďaka našej pútničke Katke, ktorá so sebou vzala aj gitaru a našej spevavej skupine sme si ju ešte viac obohatili. Pred obedom nás čakal výstup na Križevac. Kvôli pochmúrnemu počasiu sme váhali, či sa naň vôbec vydáme, ale keďže nepršalo, odhodlali sme sa na výstup spolu s modlitbou krížovej cesty. Dážď nás neminul, ale vďaka Božej pomoci sme výstup aj zostup naspäť zvládli bez úrazov, a to aj napriek vetru, hmle aj dažďu. Poobede sme navštívili komunitu Cenakolo, kde nám dvaja slovenskí chlapci porozprávali svoje svedectvo a náš ďalší deň sme zakončili opäť spoločnou večerou a večerným modlitbovým programom v Medžugorí.

V tretí deň nášho putovania nás čakali dve svedectvá – najprv svedectvo Gorana Čurkoviča a jeho manželky Katky a svedectvo Terézie Gažiovej zo Svetla Máriinho, s ktorým spolupracujeme pri zostavení programu v Medžugorí. Keďže jej svedectvo sa konalo v blízkosti Modrého kríža, viacerí z našej skupiny ešte využili možnosť osobného výstupu na miesto zjavenia Podbrdo. Poobede sme mali priestor aj na osobné voľno, nákupy. Po vzájomnej dohode sme si doobjednali v našom penzióne ešte spoločnú večeru. Domov sme odchádzali až večer po večernom modlitbovom programe.

Na Slovensko sme dorazili bezpečne v dopoludňajších hodinách, a to aj napriek silnejšiemu vetru a sneženiu v Chorvátsku a uzavretej diaľnici, kedy sme museli ísť obchádzkovou trasou po starej ceste. Počas našich piatich dní spoločného putovania sme spoznali nových priateľov a veríme, že sa na našich spoločných cestách ešte niekedy stretneme zas! Veľké poďakovanie patrí aj nášmu duchovnému otcovi Marekovi, ktorý si našiel čas a vycestoval spolu s nami 🙂

Vrch zjavenia Podbrdo

Krizevac

Medzugorie GoranSOLTES TRAVEL

 

 

 

 

 

 

Veľmi náš tešia pozitívne ohlasy z tejto púte, ktoré nám dodali energiu do organizovania ďalších takýchto zájazdov – ĎAKUJEME 🙂

Mirka a Michal

P.S.: Video z našich spoločných dní nájdete aj na youtube: