Perly čarovného Toskánska

242€
11.05.2022
15.05.2022
2x ubytovanie
2x kontinentálne raňajky
autobusom

Poďte s nami zažiť jedinečné miesta v Toskánsku! Navštívime tie najkrajšie a najslávnejšie miesta, ktoré sú známe z filmov a kníh a ktoré boli dejiskom a inšpiráciou pre mnohé príbehy. Podopriete šikmú vežu v Pise, objavíte centrum etruskej kultúry Volterru, vychutnáte si pravú toskánsku atmosféru v Siene, nazriete do vinárskeho mestečka San Gimignano, kde si pochutnáte na lokálnych špecialitách. Zavŕšením zájazdu je koruna Toskánska, historická Florencia a jej najväčšie poklady, ktoré nesmú chýbať na zozname navštívených miest žiadneho správneho cestovateľa.

Program zájazdu:

 1. deň – odchod zo Slovenska popoludní, tranzit cez Slovensko, Rakúsko do Talianska.
 2. deň – ráno príchod do historického toskánského mesta Lucca – mesta románských kostolov a skrytých palácových záhrad, prehliadka: Dóm, Piazza Napoleone, Piazza San Michele s kostolom San Michele in Foro. Transfer do Pisy, známej predovšetkým vďaka šikmej 58 metrov vysokej románskej veži Torre Pendente, ktorá je jedným zo symbolov celého Talianska. Pešia prehliadka mesta: Námestie zázrakov, ktoré je srdcom Pisy s katedrálou a Baptistériom – krstiteľnica sv. Jána, ktorá je svojou výškou viac ako 50 m najväčšou krstiteľnicou v Taliansku. Camposanto – monumentálny starý citnorín s múzeom, pozostatky rímskych kúpeľov. Vo večerných hodinách ubytovanie.
 3. deň – raňajky, návšteva mestečka Volterra, ktoré bolo kedysi centrom etruskej civilizácie a známym sa stalo aj vďaka ťažbe a spracovaniu alabastra. Prehliadka námestia so stredovekými palácmi a Dómu Santa Maria Assunta. Transfer do historickej Sieny – jedného z najpoetickejších talianskych miest, prehliadka mesta: Palazzo Publico, veža Torre del Mangia, námestie Piazza del Campo. Po prehliadke Sieny transfer do prekrásneho stredovekého mestečka San Gimignano, ktoré je postavené na kopci na mieste bývalého etruského osídlenia. Prehliadka centra mesta s Bazilikou di Santa Maria Assunta, Dóm, Palazzo del Popolo, námestie Piazza della Cisterna. K Toskánsku neodmysliteľne patrí aj ochutnávka lahodného toskánskeho vína. Vo večerných hodinách ubytovanie v blízkosti Florencie.
 4. deň – raňajky, návšteva Florencie – prechádzka mestom zahrňujúca Michelangelovo námestie, Piazza Signoria s palácom Palazzo Vecchio, Dómske námestie s katedrálou Duomo, ktorá je 4. najväčšou katedrálou na svete, Galeriu Uffizi s bohatými zbierkami Botticelliho, Leonarda da Vinci, Michelangela, Raffaela a ďalších, kostol Santa Croce so známymi kostolnými freskami, katedrálu Santa Maria del Fiore, Most Ponte Vecchio – najstarší a najužší most ponad rieku Arno a ďalšie pamätihodnosti. Odchod z Florencie vo večerných hodinách.
 5. deň – príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

Príplatok za nástupné miesto:

 • Prešov, Poprad – 25 €,
 • Liptovský Mikuláš, Ružomberok – 20 €,
 • Trnava – 7 €.
*Zmena programu vyhradená! Minimálny počet účastníkov je 35 osôb. Zájazd je organizovaný v zmysle platných opatrení v daných krajinách v súvislosti s COVID-19.

Objednať zájazd

Cena obsahuje:

 • doprava moderným klimatizovaným autobusom,
 • 2x hotelové ubytovanie s kontinentálnymi raňajkami
 • ochutnávku vín,
 • sprievodcu,
 • exteriérovú prehliadku miest – bez vstupov.

Cena neobsahuje:

 • komplexné cestovné poistenie (2 € / deň),
 • vstupy do jednotlivých pamiatok,
 • príplatok za nástupné miesto.

  Objednávka zájazdu:  Osobné údaje objednávateľa:

  Adresa:

  Kontaktné údaje:

  Komplexné cestovné poistenie:

  Miestenka v prvej polovici autobusu:

  Pridať spolucestujúceho:


  Poznámky: