Nádherné Plitvické jazerá

79€ 85€
18.08.2021
20.08.2021
bez ubytovania
bez stravy
autobusom

Vedeli ste, že Plitvické jazerá patria k najznámejším a najkrajším prírodným pamiatkam v Chorvátsku?

Národný park Plitvice bol založený v roku 1949 a vytvára ho skupina 16 jazier, ktoré sú spojené vodopádmi s plochou zaberajúcou až 295 km2 a tento národný park je aj zapísaný vo svetovom zozname pamiatok UNESCO.

Plitvický park sa rozprestiera medzi pohoriami Mala Kapela a Plješivce. V skalách okolo jazier je množstvo jaskýň, napr. Golubinjača, Šupljara alebo Mračnjača a asi k najväčším zvláštnostiam patrí farba vody, ktorá sa neustále mení podľa množstva minerálov a organizmov, s pribúdajúcich dažďom a bahnom tvorí pozoruhodné odlesky azúrovej, jasne zelenej až po tmavo modrú či šedú.

Niet sa čomu čudovať, že sa Plitvické jazerá stali najnavštevovanejšou pamiatkou v Chorvátsku. Natáčal sa tu aj obľúbený nemecký film Poklad na striebornom jazere od Karla Maya s legendárnou postavou Winnetoua, ktorému vďačia Plitvické jazerá za svetovú slávu.

 

Predbežný program* poznávacieho zájazdu:

1. deň
Odchod zo Slovenska je plánovaný v popoludňajších hodinách po trase s nasledujúcimi nástupnými miestami:
Humenné – Vranov nad Topľou – Prešov – Poprad – Ružomberok – Žilina – Bratislava a nočný tranzit cez krajiny EÚ do Chorvátska.
2. deň
V ranných hodinách príchod do Národného parku Plitvické jazerá – celodenná návšteva národného parku (9 hod). V podvečerných hodinách odchod na Slovensko.
3. deň
V dopoludňajších hodinách návrat na Slovensko.
*Zmena programu vyhradená! Odporúčame mať zmenenú hotovosť na chorvátske kuny, prípadne platiť bankovými kartami. Minimálny počet účastníkov je 35.

 

Rezervovať

Cena obsahuje:

  • doprava moderným klimatizovaným autobusom,
  • DPH v jednotlivých krajinách EÚ,
  • sprievodca.

Cena neobsahuje:

  • komplexné cestovné poistenie (2,00 € / deň),
  • vstup do Národného parku Plitvické jazerá (skupinové vstupné cca 300 HRK / osoba),
  • fakultatívne výlety mimo programu.